Актиномікоз

Актиномікоз – страшна хвороба. Спеціально не буду копіювати медичні статті з інтернету, а пясню все своїми словами – основаними на практиці і знаннях, які я здобула під час лікування цієї хвороби мого кролика Вафлі.
Актиномікоз, хоч і має закінчення “мікоз” – від латинського “гриб”, – однак вчені вважають що це не грибкова хвороба. Проте, розвивається вона і заразитися нею можна саме як грибком. Найбільший ризик захворіти нею у людей, як працюють з СІНОМ!!! Власне, як і у тварин, які це сіно постійно їдять – корови, коні, гризуни. Збудник цієї хвороби живе на сушеній траві. Тому, якщо ви маєте звичку класти до рота соломинку або лежати на сіновалі – дуже прошу вас відмовитися від цієї звички! Ця хвороба смертельна. Більше того – тортури, яких зазнаєте ви, чи ваші тваринки, від цієї хвороби – ні з чим не порівняти.
Актиномікозні збудники оселяються у губчастих кістках – тобто кістках з пористою структурою. Перш за все це кістки щелеп та лопаток. Саме в такій кістці актиномікозним міцеліям (ниткам-корінням) надзвичайно комфортно розповсюджуватися по всюди. Варто лише мати незначну ранку (наприклад від льодяника) в роті – і після неправильного контакту з хворим (твариною чи людиною) актиномікозна спора може оселитися і у вашій щелепі.
Як лікувати? А ніяк. Всі ін’єкції зводяться все одно до операції – тобто видалення шматка кістки у хворого. І нікому не відомо, чи стихне ця хвороба після видалення частини щелепи – адже підступні непомітні міцелії, могли розповсюдитися вже й далі за видалену ділянку.
Ми з чоловіком були в зоні ризику захворювання, адже коли цією хворобою страждала Вафелька, нам говорили, що скоріше за все в неї діабет. І ми з Миколою не робили належних заходів гігієни після контактів з кроликом. Однак, Бог є! І він допоміг і нам, і Вафельці. Ми – не заразилися, Вафля – вижила (хоча лікарі говорили, що шансів у неї вкрай мало).

Прояви актиномікозу у кролика (на прикладі нашого кролика Вафлі):

  • Різка втрата ваги;
  • Постійна спрага;
  • Втрата апетиту;
  • Слиновиділення з неприємним кислим запахом (різким і відвертим – вся квартира була ним наповнена);
  • Процес постійного жування, хоча в роті нічого немає;
  • Збільшення очного яблука з боку зараженої частини щелепи;
  • “кислі” очі;
  • Апатія, втрата реакції.

Все це виглядало як абсцес, який у кроликів буває часто. Перш за все від неправильного росту зубів. Однак у Вафлі всі зубки, слава Господу, в ідеальному стані – сточені, прямі, ростуть в правильному напрямі.

Заходи лікування кролика, хворого на актиномікоз:
Вафлюнці зробили операцію – вичистили мішок абсцесного гнию зі щелепи. Через день, протягом 2-х тижднів, ми їздили до нашого лікаря, яка довичищувала білі хлоп’я гнию з рани і вкладала в ранку тампон з йодісом. Щодня ми кололи Вафельці ін’єкції з ліками. Спеціально не буду писати якими, щоб ви – не дай Боже, – не зайнялися самолікуванням. Бо сучасний світ диктує саме такі міри – часу ні в кого немає. Ми з чоловіком це знаємо не по чутках.
Вафля нічого не їла. ми терли на мілкій терці моркву (майже у пюре) і тільки тоді вона вилизувала це пюре з мисочки. З ложечки поїли її настоєм ромашки. Промивали вражене око – теж тим настоєм і мастили очною тетраціикліновою маззю. Відтягали повіки і вичавлювали мазь майже під очні яблука. Щодня я чистила Вафлі клітку. До речі – забудьте про наповнювачі для туалету на цей період. І, звичайно, ніякої підстилки із серії тирси чи, що вже назавжди, сіна!!! До туалету ми стелили паперові серветки (міняти щодня!), а на підлогу стелили махрові рушники та старі простирадла (їх я прала щодня (потрібно мати кілька наборів, щоб випрані встигли добре пратися і висушуватися!)). Клітку я обробляла парою. В жодому разі не використовуйте хімічні засоби! Максимально – оцтовий розчин (2 частини води на 1 частину оцту). Але найкраще – пара (в нас була парова машинка). Протягом майже двох місців ми з чоловіко

Читати також:
Наступна стаття

Написати коментар

Я шукаю:

Завжди любитиму та пам’ятатиму…


Пацюк Міккі
грудень 2007 - червень 2010


Короп Кої - Віктор Андрійович
осінь 2007 - серпень 2010


Собака Бім
коли Бім народився - я не знаю. Загинув в грудні 2000 року.


Курка Феня
літо 1995 - літо 1996