Годування канарки (кенаря)

Ознайомившись з майже усім надбанням інформації в Інтернеті та книжках, я визначила найоптимальніший спосіб годування канарки (кенаря). Годування має складатися з 5-тьох складових: твердий зерновий корм, м’який овочево-фруктовий корм, м’який зелений корм, вода та мінеральний вітамінний корм.

Твердий зерновий корм для канарки (кенаря) можна купити в будь-якому зоомагазині. Це не проблема. При чому поки, принаймні, різниці між ціною та якістю я не помітила. Тому наші рідна фірма «Природа» може підійти так само добре, як і  угорський «Trill». Зазвичай до складу раціону канарки із зернових культур має входити: канаркове насіння, рапс, конопляне насіння, просо, салатне насіння, льняне насіння, вівсяна крупа, насіння суріпки та дрібна гречка. Розрахунок на добу – на кожну канарку (кенаря) зернового корму має припадати не більше 4-х чайних ложечок.

М’який овочево-фруктовий корм – це і насолода і користь в одному. Канарки обожнюють дзьобати овочі та фрукти. І отримають від цього таке саме задоволення, як і ми. З овочево-фруктового корму для канарки можна давати: моркву, солодкий перець, салат, яблуко, грушу, капусту, шпинат. Рекомендують просто нарізати будь-який з перерахованих овочів чи фруктів на дольки, та вставити між гратами клітки. Насправді ж, зі свого досвіду, можу сказати, що така система (з дозволу сказати) псує клітку. Коли виймаєш яблуко, наприклад, на гратах залишається його м’якоть. А відмити її вкрай складно. Тому я роблю своєму кенарю Хітчкоку салат, чи просто ріжу дрібно яблучко, або натираю дрібно моркву і кладу до мисочки, прикріпленої до клітки. Міняти такий корм потрібно щодня. Інакше, якщо він зіпсується, це може викликати у пташки діарею.

Зелений корм для канарок (кенарів) – це листя мокриці, кульбабки та зеленого салату. Краще давати такий корм навесні. І небагато! Інакше це може послабити травну систему канарки.

Вітамінно-мінеральний корм для канарок – важлива складова їх раціону. Але звучить страшніше, ніж є насправді. Достатньо лише купити мінеральний камінь (крейду) для канарок в зоомагазині і прикріпити до клітки. Пташка сама визначить, коли їй його дзьобати. Окрім того, таким чином вона точить дзьоб. Крім того, бажано, щоб у клітці був чистий пісок. Канарці потрібно заковтувати малесенькі камінці, які у шлунку допомагають розтирати їжу. Цей спосіб підгодовування описаний не крізь, тому якщо у вас піску немає – не переймайтеся. Ось в мене поки немає. А як куплю, то сипати його потрібно не в мисочку, а на підлогу клітки. Одна проблема – в мене дно, що витягається (для зручного прибирання). Тому пісок буде по всій хаті. :)

Вода. Ну тут і казати немає чого! Вода повинна бути чистою (фільтрованою), постійно і доступно для канарки. П’ють вони небагато, але пити їм необхідно. Тому поїлка то, чи басейн для купання – слідкуйте, щоб вода була чистою і свіжою.

Ще додам, що канарок (кенарів) можна робити салати. Це, або дрібно нарізані овочі з фруктами (як це останнього разу зробила я Хітчкоку, як винагороду за просування у співі), або раз на тиждень можна відварений жовток яйця дрібнити з потертою морквою. Пропорції такі – пів жовтка та половина чайної ложки тертої моркви. Більше не треба – ожиріє пташка! Ая-яй-яй! :)

І ще… Читала на деяких форумах, що замість крейди можна давати подрібнені таблетки глюканату кальцію. На своєму прикладі розкажу, що мій Хітчкок ними гидує. Я зробила овочевий салатик і посипала його цими таблетками (подрібненими). Він навіть не підлітає. Чи-то йому страшно – що воно таке. Чи-то – просто несмачно!

Поделиться в соц. сетях

0
Читати також:
Попередня стаття
Наступна стаття

Написати коментар

Я шукаю:

Завжди любитиму та пам’ятатиму…


Пацюк Міккі
грудень 2007 - червень 2010


Короп Кої - Віктор Андрійович
осінь 2007 - серпень 2010


Собака Бім
коли Бім народився - я не знаю. Загинув в грудні 2000 року.


Курка Феня
літо 1995 - літо 1996