Панкреатит у собак

У нашої Кузі з 28 грудня постійний пронос. Окрім того, що ми гуляємо двічі на день, де вона робить всі свої справи, вона ще й проситься між прогулянками. Навіть будить вночі. Пронос сильний – вода болотного кольору. А інколи просто м’який стул горохового кольору. Іноді наша собака рве. Але апетит хороший, настрій бадьорий, а температура – 38,3 – тобто ідеальна. Ось 1 січня повезли її до ветеринарного центру Компаньйон (Київ, Закревського 47) і нас там зробили аналіз крові. Виявилося, що в неї кров така густа, що аж шматками вивалювалася з катетара. Аналіз показав завищену амілазу та запальний процес. Отже діагноз – панкреатит. Їй вкололи ліки, поставили крапельницю на три години. На наступний день теж маємо поїхати. Поки лікарі сказали собаці нічого не давати їсти. Тобто голодування на 24 години. Ввечері дати ентеросгель і зранку. А наступного весора – везти її знову на огляд та крапельницю. ВАЖЛИВО! Якби ми дали її ентеросгель в перший день після першого проносу – ускладнень не було б. Отже, завжди тримайте ентеросгель вдома. Наша Кузя важить 16 кілограмів і її доза ентеросгелю на день становить 2 столові ложки.

А ось медична картина панкреатиту у собак:

панкреатит у собак

панкреатит у собак

Панкреатит собак – це запальне дистрофічне захворювання залозної тканини підшлункової залози з порушенням прохідності її протоків. Це може викликати у подальшому розвиток склерозу паренхіми залози і значне порушення екзо- та ендокринної функції.
Панкреатит буває гострим і хронічним, первинним і вторинним.

Етіологія. Первинний панкреатит виникає в результаті інтоксикації та отруєння організму собаки деякими видами кормів або додатків. Вторинний – є наслідком патології жовчовивідних шляхів, гепатиту, цирозу печінки, гастриту, виразкової хвороби, гастроентериту, різних ракових захворювань. Дуже часто панкреатит виникає при інфекційних захворюваннях у собак – чумі, лептоспірозі, парвовирусного ентерит, аденовірозі тощо, та при деяких інвазіях – демодекозі.

Симптоми. Загальний стан пригнічений, апетит знижується або повністю зникає. Виникають постійні або тимчасові напади неспокою або хворобливості, особливо при пальпації і перкусії черевної стінки, перш за все в області пупка і з лівого боку. Блювота стає частою. Живіт роздувається, черевна стінка напружується. Розвивається і посилюється пронос. Температура тіла підвищується, особливо значно при гострих панкреатитах, що є ускладненням інфекції. Прогресує схуднення, сухість слизової оболонки ротової порожнини, часте сечовипускання, свербіж шкіри і розчеси, в крові – гіперглікемія, в сечі – глюкозурія. Калові маси стають мазеподібними або дуже щільними з надлишками крохмалю. У крові та сечі різко підвищена активність амілази. Спостерігається, як правило, лейкоцитоз із зсувом вліво при гострій формі і загостренні хронічного панкреатиту.

панкреатит у собак

панкреатит у собак

Діагноз ветлікар ставить комплексно з урахуванням анамнезу, клінічних ознак, результатів лабораторного дослідження крові, сечі та фекальних мас.

Лікування собак. У першу чергу власник тварини повинен звернутися до ветеринарного лікаря, а не намагатися займатися лікуванням самостійно. Лікування спрямоване на усунення етіологічного фактору або основної хвороби пацієнта. При цьому призначають дієтичне годування з невеликою кількістю вуглеводів. Збагачують раціон вітамінами і мікроелементами.
При вторинних панкреатитах, що є наслідком інфекційних хвороб, призначають всередину або у вигляді ін’єкцій антибіотики широкого спектру дії. Для ослаблення хворобливості і занепокоєння задають всередину або ін’єкціанують різноманітні анальгетики та спазмолітики. Призначають ферментативні препарати. Паралельно із зазначеними ліками проводять курс вітамінотерапії.

панкреатит у собак

панкреатит у собак

Профілактика полягає в регулярному і збалансованому годуванні собак, недопущення зараження їх інфекційними та інвазійними хворобами. Необхідно швидко та ефективно усувати гастрит, гепатит, гастроентерит та інші незаразні хвороби.

Читати також:

Написати коментар

Я шукаю:

Завжди любитиму та пам’ятатиму…


Пацюк Міккі
грудень 2007 - червень 2010


Короп Кої - Віктор Андрійович
осінь 2007 - серпень 2010


Собака Бім
коли Бім народився - я не знаю. Загинув в грудні 2000 року.


Курка Феня
літо 1995 - літо 1996