В’єтнамський паличник (Buculum extradentatum)

в'єтнамський паличник (самець)

в'єтнамський паличник (самець)

Сміливо можна сказати, що паличники (всіх видів) – найнезвичайніші комахи планети Земля! Для них ентомологи навіть окремий ряд відокремили – Примарові!

Примарові, або просто паличники (латиною Phasmoptera, чи Phasmida) мають 300 родів та нараховують понад 2000 видів. Більшість паличників населяє тропічні ліси та рівнини, що поросли чагарниками та соковитою рослинністю. Паличники люблять теплий та вологий клімат. Це сприяє не тільки їхньому хорошому настрою, але й продовженню роду цілий рік. 

Паличники цікаві ще й тим, що саме їм у світі комах належить першість з величини. На сьогодні найбільшою комахою вважається гігант Phoboeticus fruhstorteri з родини Lonchodidae, імаґо цього виду має довжину у 30-35 см. Більшість примарових сягає 20-30 см завдовжки, а завтовшки з палець. Наразі, в’єтнамський паличник Clitumnuss extradentatus сягає 8-10 см.

В’єтнамського паличника від решти примарових відрізняє відсутність крил та надкрил. У нього, від голови спереду відтходять два маленьких вусика, що ледь дістають до середини стегон передніх лапок.

За хороших умов, достатньої вологи, тепла та їжі в’єтнамські паличники мають тенденцію до збільшення росту на кілька міліметрів з кожним наступним поколінням. 

в'єтнамський паличник (самиця)

в'єтнамський паличник (самиця)

Статевозрілі самиці відрізняються від самців як розміром, так і формою тіла. Зазвичай вони товщі, крупніші, ноги прикрашені невеличкими шипами, вусики вдвічі коротші, ніж у самця. Кольорова гама зовнішнього забарвлення у самиць яскравіша - зеленіша, жовтіша, або більш рудих тонів. А на голові самиці є пара невеличких ріжок. Своєю формою та заьарвленням самиці прагнуть більше наслідувати соковитим молодим стеблам чагарників та дерев. Самці ж виглядають скромнішими, їхні тіла худорляві, темно-коричневого уольору з білими колінками та чорними цятками по всій поверхні тулуба. Ноги не мають ніяких шипів та наростів, дуже тонкі, іноді кривуваті… Не козаки… :)

Здебільшого 80% життя паличники проводять сидячи нерухомо - їжа завжди поруч, та й ворогів довкола достатньо. Тож, одна надія - сидіти тихесенько і непомітно. І спарювання, і розмноження ocoбливих турбот не вимагає – треба почекати поки яйця дозріють і кинути їх на землю.

Загалом в’єтнамські паличники чудові комашки роду примарових, які не тільки здивують вас своїм зовнішнім виглядом (адже як часто мої гості питали “а де саме ці жуки”, сидячи ніс-в-ніс з комахою), а й своєю поведінкою та спілкуванням між собою. Це цілий світ – світ примарових.

Поделиться в соц. сетях

0
Читати також:

Написати коментар

Я шукаю:

Завжди любитиму та пам’ятатиму…


Пацюк Міккі
грудень 2007 - червень 2010


Короп Кої - Віктор Андрійович
осінь 2007 - серпень 2010


Собака Бім
коли Бім народився - я не знаю. Загинув в грудні 2000 року.


Курка Феня
літо 1995 - літо 1996