Як чистити клітку кролика

Наша Вафля дівчинка не дуже акуратна (м’яко кажучи)… Але ми слідкуємо, щоб вона жила у чистоті. тому щонеділі ми чистимо їй клітку. Процес це не з найприємніших, але з чисткою акваріуму і не порівняти – з рибами все важче. Чистити кролику клітку потрібно раз на тиждень. Мити при цьому не тільки піддон, але й грати. У якості миючого засобу краще за все застосовувати оцет, розведений у воді 1 до 1. Він прибирає запахи і не шкодить тваринці.


Спершу, як я вже згадувала раніше, ми промиваємо клітку під душем, протираємо ганчіркою з оцтом і витираємо насухо. Те саме робимо із гратами. Єдине що, зі свого досвіду, не раджу протирати грати оцтом – у сполученні із залізом ця процедура дає неприємний запах іржавого заліза. Часто-густо, як підстилку для кроликів, використовують сіно чи тирсу. Після того, як Вафля перехворіла на актиномікоз (хворобу, яку вона підхопила від сіна) ми стелемо їй тканину (рушники, старі простирадла тощо).


Наступний крок – туалет. Старий наповнювач ми викидаємо у пакет і щільно зав’язуємо його. Викинути з дому його потрібно швидко, адже це не просто неприємний запах, а й розплідник бактерій. Промивши туалет так само, як і піддон – оцтом – ми його витираємо і насипаємо свіжий наповнювач для туалету. Використовуємо пресовану тирсу крупну для кішок. Звичайно без аромату!


Так само ми миємо Вафлін м’ячик – її улюбленого друга. Вона з ним дуже любить гратися, не зважаючи на те, що він більший за неї :) . мисочку для корму ми миємо без оцту – просто губкою під гарячою водою. Однак раніше, коли вафля хворіла, ми промивали її окропом майже не щодня. Власне це можна робити і щотижня, просто мисочку ми їй частіше миємо, тому у нас такої необхідності немає.


Насипаємо корм. Улюблений корм Вафлі – Vitakraft Life Power – в ньому купа сушених фруктів, сіно, якісь вітамінізовані кульки… І пахне він чудово. Щоправда ціна немаленька – за 65 грн 70 коп. за пачку в 600 грамів. Вистачає його на 1 тиждень. Хоча… Дивлячись який в кролика апетит. Нагадаю, що для кожного віку кролика існує свій корм. оскільки вафлі вже скоро 5 років – ми її годуємо дорослим кормом. Натомість, коли вона була маленькою, ми так само купували їй Vitakraft, але Junior.


Щоразу, в чисту клітку, ми вішаємо їй колосок з насіння. Якщо брати фірму природа, то в неї улюблений смак Фруктовий. Зовсім не їсть овочевий. Середню сходинку у хіт-параді вподобань колосків природа, у вафлі посідає колосок зі смаком меду. Хоча насправді, часто ми їй купуємо, знову ж таки,  Vitakraft Fancy Fun Kraker. Вона його дуже любить. Ціна за пару – 31 гривня. Ну і звичайно дропси для кроликів – те, за що вафля продасть все! І нас проміняє! :) Але дропси ми купуємо фірми Trixie. Смак любить ягідний та молоко з медом.


Ну що ж, клітка готова! Задоволена Вафля, яка весь час сиділа у кошику для перевезень, поки ми займалися прибиранням (приблизно 30 хвилин), може повернутися до своєї оселі. І знову наводити там свій “лад”. :)

Поделиться в соц. сетях

0
Читати також:
Попередня стаття

Reader Feedback

One Response to “Як чистити клітку кролика”

  • Наталка коментує:

    Дуже цікаво, послідовно і корисно для тих, хто хоче завести тваринку і піклуватися про неї. І Вафля дуже симпатична!

Написати коментар

Я шукаю:

Завжди любитиму та пам’ятатиму…


Пацюк Міккі
грудень 2007 - червень 2010


Короп Кої - Віктор Андрійович
осінь 2007 - серпень 2010


Собака Бім
коли Бім народився - я не знаю. Загинув в грудні 2000 року.


Курка Феня
літо 1995 - літо 1996